Економска трибина 04.04.2013.

Економса трибина 04.04.2013Економска трибина

У новој медијатеци Економско-трговинске школе одржана је у четвртак, 04.04.2013. године економска трибина под називом „Промоција Економског факултета у Суботици“. Гости трибине били су доцент др Мартон Сакал, продекан факултета и предавач на смеру информациони системи и доцент др Дарко Пантелић, предавач на смеру маркетинг.

Организатор трибине био је наставник Економско-трговинске школе мр. Станислав Завишин. Учесници трибине били су ученици четврте године који су се добровољно изјаснили да желе да студирају економију на овом факултету, те су с тим у вези пожелели да се нешто више информишу о ономе шта нуди суботички факултет.

Циљ доласка предавача Економског факултета из Суботице био је да заједно са наставником Станиславом Завишин матурантима објасне процедуру и полагање пријемног испита на овом факултету. Такође, кроз њихово излагање могло се чути који смерови постоје на факултету и колико студената сваки смер уписује. У току трибине одређени број ученика се јављао и постављао питања гостима, па су имали прилику да се из прве руке информишу шта је то што очекује будуће студенте. Презентацији су, поред ученика 4-1, 4-2, 4-3 и 4-5 одељења, присуствовале и наставнице економске групе предмета Дубравка Варађанин и Јасна Попов. Трибина је трајала од 12:30 до 14 часова.

Наставник Станислав Завишин

• a1