Новембар - месец сова

Новембар - месец соваНовембар - месец сова

На иницијативу Туристичке организације Кикинда, а уз помоћ Центра за стручно усавршавање 30. новембра је уприличена интересантна и несвакидашња изложба посвећена необичним суграђанима Кикинде – совама.

Основне и средње школе излагале су у просторијама ЦСУ различите рукотворине посвећене совама (сувенири, накит, разгледнице, цртежи, маске, колачи, распоред часова и кесе са совама итд.), а неке школе су спремиле и квиз, представу, филм, па чак и испевале песму посвећену овим птицама.

Наша школа се представила презентацијом, цртежима, медењацима које су направили наши другари кувари, маскама и радионицом. У оквиру радионице сваки посетилац нашег штанда требало је да изабере камен и на њему нацрта сову. Морамо признати да се идеја о цртању на камену свидела свим посетиоцима и да су каменчићи исто као и медењаци нестали невероватном брзином.

Цртању сове на камену није одолео ни председник општине, Саво Добранић!

Ученици, захваљујући којима смо имали овако разноврсан и шаролик штанд, су ученици 4.4 разреда (туристички техничар – оглед) и ученици 3.6 разреда (кувар), а помоћ су им пружили Наташа Крстић, професорица економске групе предмета, Данијела Мандић, професорица српског језика и књижевности, Александар Јоксимовић, професор ликовног васпитања и Душко Вокић, професор куварства и практичне наставе.

На штанду су нас представљали Сашка и Јово из 2.2 разреда и Кристина и Милан из 2.3 разреда.

• a0
  • a1