Сајбер пионири у ЕТШ

Сајбер пионири у ЕТШСајбер пионири у ЕТШ

Радионица вршњачке едукације одржана је у нашој школи у уторак, 20.11.2012. године. Тема радионице било је насиље на интернету, а вршњачке едукаторке биле су Андреа Носков, ученица IV4 разреда, смер туристички техничар-оглед и ученица ССШ „Милош Црњански“ Андреа Шкапик.

Андреа Носков и Андреа Шкапик прошле су обуку за вршњачке едукаторе коју у оквиру Пројекта „Сајбер пионири“ спроводи БалканИдеа Нови Сад, а под покровитељством Министарства омладине и спорта РС. Осим две Андрее, радионицу су водиле и Ивана Волф, координаторка Пројекта „Сајбер пионири“ за Војводину и Биљана Стојановић, координаторка Канцеларије за младе у Кикинди.

Двадесет и двоје ученика ЕТШ учествовало је у радионици и, можда, по први пут имало прилику да се упозна са облицима насиља на интернету, али и да отворено говори о овом проблему са којим се млади сусрећу користећи свакодневно друштвене мреже. Проблем није мали и занемарљив, а неопходност едукације и одржавања оваквих радионица је веома значајан.

Ово је прва у низу радионица вршњачке едукације која је одржана у ЕТШ и већ месеца децембра можемо очекивати још једну.

Радионици су, такође, присуствовале Емилија Јанков, библиотекарка ЕТШ и Данијела Мандић, професорица српског језика и књижевности.

• a0
  • a1