Дан студената и средњошколаца

Међународни дан студената и средњошколаца17. Новембар  - Међународни дан студената и средњошколаца

Међународни дан студената и средњошколаца обележава се као успомена на прашке студенте/киње и средњошколце/ке, који су због мирног протеста против нацистичке окупације своје земље одржаног 17. новембра 1939. године стрељани без суђења.

Четири средње школе окупиле су се у суботу, 17. новембра, у ЕТШ и у духу знања и спорта, обележиле овај дан. Захваљујући многим ученицима и председницима парламената Гимназије ’’Душан Васиљев’’, ССШ ’’Милош Црњански’’, Техничке и Економско–трговинске школе радна субота била је права забава како за ученике, тако и за професоре.

У медијатеци ЕТШ одржан је квиз знања. Сваку школу представљало је по пет ученика. Квиз се састојао из три игре које су се односиле на питања из опште културе, забаве, уметности, спорта. Победу је однела Економско–трговинска школа освојивши 89 бодова, на другом месту нашла се Гимназија ’’Душан Васиљев’’ са освојених 88 бодова, трећепласирана била је ССШ ’’Милош Црњански’’ са 64 бода, док је четврто место припало Техничкој школи са освојених 39 бодова.

На полигону спретности, који се након квиза одржао у фискултурној сали умеће и брзину у савладавању разних препрека показали су ученици првих, других, трећих и четвртих разреда. Ученици Гимназије однели су победу, најбрже су савладали све задатке полигона и стигли на циљ за 2 минута и 52 секунде. Следи Економска школа (3 минуте и 3 секунде), на трећем месту је ССШ ’’Милош Црњански’’ (4 минуте и 14 секунди), док је четврто место припало Техничкој школи (3 минуте и 59 секунди).

Након полигона спретности, добру енергију и широке осмехе на лицима свих присутних измамили су школски бендови, као и ученице које су одиграле кореографију уз свима добро познату песму Gangnam style.

На крају веселог поподнева председници парламената све четири средње школе захвалили су се директорима школа, професорима и ученицима на несебичној помоћи, присуству, труду и организацији. Задовољни данашњим даном, подсетили су све присутне да није битно ко је победник, већ да им је драго што је њихова мисија успела – стављен је акценат на заједничко дружење, смех и забаву. Поучени новим искуством, обећали су чешћа окупљања.

Текст написала: Ана Мудринић, IV4

• a0