Посета Економском факултету у Суботици

У четвртак, 22. октобра матуранти су, заједно са професорима Дубравком Варађанин и Станиславом Завишином били у посети Економском факултету у Суботици.

Ученике одељења IV1, IV2, IV3 и IV5  су дочекали др Мартон Сакал (продекан за међународну сарадњу) и др Дарко Пантелић (доцент, департман за трговину, маркетинг и логистику) који су презентацију започели причајући о (не)образованости људи у Србији.

Током презентације истицали су значај образовања и говорили о приликама које оно пружа. Причали су о смеровима факултета и више пута поновили да студирање није лако, да је потребно уложити много труда и рада, али и да је уз добру организацију све могуће постићи.

Студенти који су ученике водили у обилазак показали су им опуштенију и занимљивију страну студентског живота. Ученици наше школе су на кратко присуствовали једном предавању, обишли су читаоницу, студентски дом, рекреативни центар, а на крају и сам град.

Након ове посете многи ученици су решили своје дилеме око уписа и одлучили да изаберу баш Економски факултет у Суботици. Остали су почели да га разматрају као једну од опција.

Свим матурантима желимо срећу и саветујемо им да добро размисле јер се налазе, како је др Дарко Пантелић истакао, „пред једном од најважнијих одлука у свом животу“.

Ивана Љубичић