Дани лудаје - 2012

Економско-трговинска школа је и ове, као и претходних година, дала свој скромни допринос учествујући у оквиру једне од најпопуларнијих манифестација у Војводини - „Дани лудаје“ која се одржала по 27. пут.

Ученици 4.4 одељења, смер туристички техничар - оглед, били су волонтери Туристичке организације општине Кикинда и представили су Школу у оквиру програму за средњошколце „Лепота живота“ у Народној библиотеци „Јован Поповић“.

У оквиру четвородневне манифестације ученици-волонтери били су распоређени по пунктовима:

1. Библиотека – пружали су помоћ у организацији програма „Лепота живота“,
  2. Европски кутак: давали су неопходне информације како домаћим тако и  гостима из Пољске, Мађарске, Словеније, Македоније, …
  3. Централна бина – пружали су помоћ водитељима програма,
  4. ИНФО пулт – делили су пропагандни материјал,
  5. Такмичење „Најтежа и најдужа тиква“ – вршили су пријављивање такмичара,
  6. Банатски фруштук – послуживали су најлепше специјалитете од лудаје,
  7. учествовали су у традиционалном Карневалу маскираних предшколаца.

У оквиру програма „Лепота живота“ у којем су учешће узеле све четири средње школе, ученици су представили ЕТШ, али и смер туристички техничар - оглед путем штанда чији је мото био „Живот је најлепше путовање“.

Ученици 4.4 одељења су више него успешно представили Школу и свој смер туристички техничар - оглед, а у томе су им помогле Наташа Крстић, професорица економске групе предмета и Данијела Мандић, професорица српког језика и књижевности.

• a1
  • a2