Пројекат ECO NET

7 dogovor o buducoj saradnji vp iz kikinde i vp iz kotoraСтудијско путовање у Црну Гору

Пројекат ECO NET

У оквиру ECO NET пројекта наша школа је добила позив за студијско путовање у Милочер у Црну Гору.

Ово путовање је организовано за наставника који води виртуелно предузеће и предаје неки од предмета: пословно-административну обуку, финансијско-рачуноводствену обуку, обуку у виртуелном предузећу и обуку у виртуелном осигуравајућем друштву.

Присуствовала сам дводневној радионици (20.-21.09.2012.год.) са још 25 наставника из Србије и 7 наставника из Црне Горе, коју је водио mr Michael Pöll, аустријски експерт за наставну методу виртуелно предузеће.

Скуп су отворили аустријски координатори за образовну сарадњу Robert Mršić и Christian Ellensohn. Након тога поздравну реч и преглед рада упутио је mr Michael Pöll. Уследило је представљање рада Сервисног центра предузећа за вјежбу Црне Горе и Сервисног центра виртуелних предузећа Србије. Наставници су представили своја ВП: назив, делатност, организациона структура, учешћа на сајмовима и искуства у интернационалном пословању. Урађена је SWOT-анализа досадашњег интернацио-налног пословања са предлозима за побољшање и мерама за будући рад.

Другог дана је представљен рад виртуелне банке у Црној Гори и Србији, са нагласком на тему Како је могуће брже и ефикасније извршавање трансакције? (урађене су практичне вежбе - демонстрација трансакција). Указано је на важност интензивирања пословања између виртуелних предузећа из Србије и Црне Горе. Као потврда тога потписани су споразуми о будућој сарадњи: У име ВП „Уникат“ из наше школе ( група 22 одељења) потписала сам споразум о сарадњи са ПЗВ „Патела“ из Котора. Тиме смо се обавезали на најмање пет међусобних пословних трансакција у току школске године (и на неке заједничке пројекте учешћа на сајмовима, размену промотивних материјала, размену наставних планова и материјала и успостављање међусобних контаката).

Овим је потврђен циљ овог путовања: успостављање контаката са црногорским виртуелним предузећима, размена искуства и на основу овог модела промовисање међународне сарадње.

Професор Жељка Миличић

• 1 otvaranje skupa