Сајма образовања ПУТОКАЗИ у Новом Саду

Извештај са 12. међународног Сајма образовања ПУТОКАЗИ у Новом Саду

IMG 2827Економско-трговинска школа из Кикинде је и ове године организовала посету међународном Сајму образовања „Путокази“ у Новом Саду. Пошто је овај сајам намењен првенствено ученицима завршних разреда,путовао је 51 матурант и 5 професора.

Школа је учествовала на конкурсу за финансирање трошкова организованог превоза ученика и добила новчана средства од Покрајинског секретаријата за образовање, прописе, управу и националне мањине, тако да је путовање за ученике и професоре било бесплатно.

Посета Сајму је организована у срадњи са туристичком агенцијом „Турист-биро“, која је обезбедила аутобус. Полазак је био у 8 часова испред школе, а повратак у 19 часова.

На Сајму су ученици имали прилику да се упознају са програмима бројних државних и приватних факултета и виших школа. Такође су могли да се упознају са активностима студентских удружења,омладинских задруга,издавачких кућа и завода.

17351252 10212330597844237 1273109164 n

Национална служба за запошљавање је на свом штанду промовисала каријерно вођење,тако да су ученици могли бити тестирани како би усмерили њихове афинитете за наставак школовања.

Образовну понуду својих земаља промовисале су и Амбасада Канаде и Француски институт у Србији.

Поставку у хали „Мастер“ пратиле су и пословно-стручне активности у Конгресном центру. Посебан акценат је био на програму дуалног образовања,а наша школа је делегирала 2 професора и 4 ученика за учешће у радионицама о дуалном образовању.

Као и сваке године, овогодишња посета Сајму је била успешна а сајамска понуда је помогла ученицима да лакше изаберу свој даљи образовни пут.

У Кикинди, 13.03. 2017.

Софија Милићев,професор