Европска недеља мобилности

Европоска недеља мобилностиЕвропска недеља мобилности

Дана 19.09.2015. године деветоро ученика, четворо професора и психолoг наше школе учествовали су на манифестацији "Европска недеља мобилности", коју је организовала СО Кикинда. Садржај манифестације је био вожња бициклима Кикинда-Наково, прелазак преко границе са Румунијом,  вожња бициклима до места Комлуш Маре у Румунији и повратак. Вожња бициклима укупно је износила 28 км.

Скуп је био испред Жељезничке станице у Кикинди у 8:00, а полазак у 8:30 часова. У Наково смо стигли у 9:00 и после краће паузе кренули преко границе са Румунијом да бисмо око 10:00 часова стигли у место Комлуш Маре. У месту смо се задржали око 20 минута да бисмо потом кренули назад за Кикинду.

Све време пута смо имали обезбеђење МУП-а Кикинда, затим сервиса за бицикле "Себастијан" из Кикинде и пратеће возило (комби) за случај одустанка од вожње, због премора или неког другог разлога.

Од поласка па до повратка вожња је протекла без проблема, ученици су били задовољни учешћем, добро су поднели пређену деоницу, што важи и за професоре и за психолога школе.

Ученици који су учествовали на манифестацији:

Силвиа Криштоф, 44, Јелена Родић, 41, Ивана Иличин, 41, Милена Утржен, 41, Теодора Недељков, 41, Александар Попов, 34, Жељана Томин, 31, Алекса Гајски, 12  и Дејан Бабић, 11.

Професори који су учествовали на манифестацији:

Психолог школе Катица Рајков и професори: Васа Микалачки, Наташа Вучковац, Драган Голић и Жељка Миличић.

• slika-a1
  • slika-a2