Наградна екскурзија за ученике без неоправданих изостанака

Наградна екскурзија за ученике без неоправданих изостанакаНаградна екскурзија за ученике

без неоправданих изостанака

Циљ: наградити ученике који се примерно понашају и не изостају са наставе из неоправданих разлога.

Образовни циљ: Упознавање дела Фрушке горе и проширивање знања о великанима са подручја Фрушке Горе.

Функционални циљ: Развијање практичних вештина сналажења у природи.

Васпитни циљ: Развијање љубави према природи и формирање свести о значају очувања природе, развијање другарства, пружања помоћи другу поред себе.

Време реализације: 20.06.2015. (од 8,00 до 20,00)

Дестинација: Фрушка Гора

Учесници екскурзије – 47 ученика од 1. до 4. разреда и деветоро запослених.

Од Кикинде смо кренули аутобусом, преко Иришкг Венца до хотела Норцев. Од хотела смо пошли у пешачење стазом која се благо спуштала са надморске висине од 516 м до манастира Гргетег на 251 метара надморске висине. Уз краће задржавање и разгледање манастира, одморили смо се довољно да наставимо даље, према манастиру Велика Ремета, остајући на надморској висини од 270 метара. Код Велике Ремете смо направили дужу паузу, ручали смо из ранца, одморили се и кренули назад, ка хотелу, идући благом узбрдицом.

Препешачили смо укупно 15 километара у периоду од 11.00 до 16.30 часова. Стаза је све време ишла кроз шумовит предео. Време је било идеално за шетњу. Липе су заносно мирисале, а ваздух је толико чист да бисмо га сваком од срца препоручили. Сви смо били добро расположени. Понашање ученика (и свих осталих) било је беспрекорно, за сваку похвалу.

Код хотела смо мало сели, појели оно што нам је преостало и кренули назад аутобусом ка  Кикинди. Возач је био изузетно поуздан и сарадљив, угађао је ученицима, тако да смо у повратку у аутобусу имали мали концерт наших ученица.

У Кикинду смо стигли таман на време да се ученици, који су из околних места, укрцају у аутобусе.

У Кикинди, 23.06.2015.

Вође пута: