„Новембар-месец сова у Кикинди“

„Новембар-месец сова у Кикинди“„Новембар-месец сова у Кикинди“

У циљу промоције Кикинде као највећег станишта сова на планети и ове године, у организацији Секретаријата за локално економски развој и туризам Општине Кикинда, Центра за заштиту сова Србије и Центра за стручно усавршавање Кикинда, организован je низ активности o теми „Новембар-месец сова у Кикинди“.

Презентација радова ученика одржана је у сали Центра за стручно усавршавање, дана 26.11.2014. године.

Позиву за учешће у овој туристичкој манифестацији из наше школе одазвали су се:

ученици 35 одељења образовни профил кувар/конобар,

- Теодор Алар,

- Ружица Сремчев,

- Верица Колданов и

- Соња Сремац са својим професорима Љиљаном Салкаи и Душком Вокићем.

ученици 24 одељења образовни профил комерцијалиста-оглед,

- Јована Антин и

- Александра Лерик са професором Александром Јоксимовићем и

ученица 41 одељења образовни профил економски техничар,

- Зорана Средић са професорицом Драганом Пандуров.

На идејно осмишљеном штанду нашле су се креативне маске сова од папира у боји и осликани цртежи –радови ученика 24 одељења. Разнобојне фигуре гипсаних совица ученика 14 одељења су још једна потврда маштовитости, стваралаштва и правих малих „мајсторија“. Оригиналност штанда биле су слатке ђаконије – чоколадни колачи са румом. Интересовање су изазвале, и те „слатке сове“, а питало се и за рецепт више!

Дивљење посетилаца изложеним радовима је потврда да смо дали пуни допринос овој манифестацији и још једном на најбоље могући начин, промовисали Економско-трговинску школу. Комуникација, стручност и пословност ученика и професора у оваквом амбијенту учинили су нашу промоцију ефектнијом.

У програму је наведено да је циљ организатора едукација ученика и повећавање свести о значају и феномену станишта сова у нашем граду. Надамо се да смо учешћем овог новембарског дана испунили и та очекивања организатора .

Похваљујемо све ученике и професоре за ангажовање у оквиру овогодишњег програма: „Новембар-месец сова у Кикинди“.

Душко Вокић, професор

• a1