Акција озелењавања школског дворишта

Акција озелењавања школског двориштаАкција озелењавања школског дворишта

У суботу, 8. новембра спроведена је акција озелењавања дворишног кутка Економско-трговинске школе. За израду пројекта ангажована је Дирекција за изградњу града, а пројекат је урадила инжењер за газдовање шумама и хортикултуру Дијана Јеж, која је и надгледала радове. Посађено је 300 садница, од чега су 22 дрвенасте врсте, а остало je ниско растиње, шибље и вишегодишње цветнице.

Сама садња је обављена захваљујући заједничкој сарадњи разних еколошких удружења, поштовалаца природе, ученика и професора неколико школа у Кикинди на челу са Економско-трговинском школом, као и чланова коњичког клуба „Топот“. Посебно бих издвојила сарадњу са ССШ “Милош Црњански“ и Радмилом Мишков која предводи „Еко-ген“ секцију чији су чланови били бројни.

Што се тиче наше школе у акцији су учествовали директор школе Томислав Бартолић, професори Илдико Јеж, Славица Богосав, Бранислав Јесић, Станислав Завишин и Емила Кленанц, ученици Момчило Марчета и Јована Родић из III4 oдељења, Глишић Никола из III2 oдељења, Сашка Миросављев из IV2 одељења, Илијин Гордана из  I3 oдељења, Ђорђе Гавранчић и Лукић Дејаниз I1 oдељења као и послужитељка Гордана Телечки.

Емила Кленанц, професор