Посета Економском факултету у Суботици

Посета Економском факултету у СуботициПосета Економском факултету у Суботици

Економско трговинска школа из Кикинде већ низ година  сарађује са Економским факултетом из Суботице. Тако су и овај пут, 27.10.2014. године  професори Дубравка Варађанин и Станислав Завишин са четрдесет четири ученика одељења: 41, 42, 43, 44 и 34 посетили Економски факултет у Суботици. Наш домаћин биo је ванредни професор рачунарства и информатике др Мартон Сакал.

Ученици су обишли амфитеатре, кабинете, библиотеку и учионице факултета. Информисани смо о разним темама као што су:

-смерови које факултет нуди у школској 2014/2015. години,

- могућности међународне размене студената на Економском факултету

- вештине и знања која  траже  водеће (стране) компаније,
- студирање у седишту факултета, у Суботици или на Одељењу у Новом Саду /предности и недостаци/

- пријемни испит

С тим у вези ученици су искористили прилику да постављају питања у вези  с темама које их највише интересују. На свако питање  конкретно је одговорио  др Сакал Мартон.

Након завршене посете Факултету, наш домаћин  одвео нас је у Регионалну привредну комору града Суботице. Тамо нас је примио председник коморе Слободан Војиновић. Предсеник нам је припремио и одржао презентацију о  привредном развоју региона. Приказана нам је целокупна домаћа и међународна размена роба и услуга који овај регион остварује у протеклом периоду. Посебно су истакнута привредна друштва у региону која највише извозе и увозе производе и услуге. Уочено је да регион остварује значајан суфицит, јер извоз значајно премашује увоз. И овде је домаћин свим ученицима дао прилику да постављају питања у вези са евентуалним нејасноћама у самој  презентацији. На крају смо срдачно почашћени и испраћени уз назнаку да оваквих сусрета треба да буде што чешће.

После тога , ђацима је  дато слободно време како би прошетали градом и искористили прилику да што боље упознају Суботицу, пошто је некима од њих то био први долазак у овај град.

У предвиђено и договорено време  вратили смо се кући,  задовољни протеклом посетом.

Дубравка Варађанин, професор

Станислав Завишин, професор