Посета школи „Romulus Paraskivoju“ из Ловрина

Посета школи „Romulus Paraskivoju“ из Ловрина Узвратна посета школи „Romulus Paraskivoju“ из Ловрина у Румунији

У среду, 29.10.2014. године у 8 часова из Улице војводе Путника аутобусом „Аутопревоза“ тринаест ученика наше школе: Тамара Поповић,44, Милијана Поповић,44, Никола Грујић, 44, Невена Никић, 43, Драгана Ђорђевић, 43, Кристина Грлић, 43, Зорана Средић, 41, Валентина Пап,  41, Тања Лугоња, 34, Наташа Литричин, 34, Момчило Марчета, 34, Дејана Велемиров, 34, Теодора Михаљфи, 34, као и директор Школе Томислав Бартолић, секретар Школе Тања Изда и професори Бранислав Јесић и Милица Стеванов кренули су у узвратну посету школи у Ловрину.

Директорица, професори и ученици ове школе срдачно су нас дочекали и предивно угостили. По самом нашем доласку, путем видео презентације, домаћини су нас упознали са историјом свог места и школе.

„Romulus Paraskivoju“ се састоји из предшколске установе, основне и средње школе. Ученици се образују на различитим смеровима. Дан смо провели у упознавању њиховог система школовања, обичаја и традиционалних јела. Фолклорна секција је за нас извела сплет банатских игара. Показали су нам и пољопривредну развојну станицу у којој се селекционирају нове сорте пољопривредних култура. Такође смо обишли Православну и Католичку цркву, а онда смо дружење окончали у пријатном амбијенту пицерије у којој они проводе слободно време. На растанку  домаћини су нам обећали да ће са задовољством учествовати  у обележавању  Дана наше школе и да ће дружење  наставити и на друштвеним мрежама.

Путовање је протекло у најбољем реду. У Кикинду смо се вратили у 19 часова.

Милица Стеванов, проф.

• aa1