Моја земља Италија

Моја земља ИталијаМоја земља Италија

У петак 10.10.2014. године у новој медијатеци Економско-трговинске школе одржана је презентација „Моја земља Италија“. Презентацију је припремила ученица из Италије Chiara Verazzo заједно са одељењем 3.2  и професорицом Дубравком Варађанин.

Иначе, Chiara Verazzo је ученица из Италије која је у оквиру међународне размене ученика дошла у наш град и у нашој школи ће провести три месеца. Она се налази у одељењу 3.2 смер Финансијски администратор јер су у том одељењу њени домаћини Хелена и Никола Глишић.

Кијара је причала о својој земљи, њеним знаменитостима и о свом граду. Све је било пропраћено и фотографијама, а ученици су преводили присутнима пошто је презентација била на енглеском и италијанском језику.

Ученици који су помогли у припреми и извођењу презентације су: Синтиа Габор, Бојана Попов, Милица Надлачки, Јована Медаревић, Бетина Лакатош, Соња Караџин, Марија Мирков, Хелена Глишић, Никола Глишић, Александар Кендереши, Дејан Сабљић, Маринко Маленчић, Вања Рајтаров и Бранислав Векић. Свако од ученика је био задужен за одређени сегмент посла уз координацију професорке.

Ученици су на крају презентације постављали питања Кијари која су се највише односила на њене утиске о нашем граду, школи и нашој земљи.

Ученици 3.2 су припремили и пригодно послужење за све присутне.

Презентацији су присуствовали:

- ученици из одељења 1.1: Наташа Станковић и Бранислав Демировић

- ученици из одељења1.2: Јелена Салкаи и Драган Пајић

- Соња Глишић – мајка ученика код којих је Кијара смештена

- Директор: Томислав Бартолић

- Психолог: Катица Рајков

- колегинице: Ема Јанков, Војислава Бошњак, Жељка Миличић и Ержебет Леринц

- колеге: Милан Витас,Војислав Бошњак, Александар Борић и Бранко Попћирић.

Дубравка Варађанин