Дан Економско-трговинске школе 2014.

Dan skole 2014Дан Економско-трговинске школе 2014.

Од 9.4.2014. до 12.4.2014. године низом активности обележен је Дан Економско-трговинске школе из Кикинде. Овом приликом одржан је шаховски турнир у организацији професора математике Зорке Исаков. Победник турнира је: Предраг Латиновић, 4.3.

(слике и видео)

На ревијалној утакмици између Економско-трговинске школе и ОШ "Жарко Зрењанин" Победничка екипа била је екипа домаћина.

На стонотениском турниру победница је била Јасмина Вујин, 3.1.

У петак, 11.4.2014. године, у нашој школи на општу радост одржана је и замена улога ученика и професора. Сви ученици су успешно обавили своје задатке и достојно заменили своје професоре али и остале запослене у Школи.

Централна свечаност поводом Дана Школе одржана је у Народном позоришту. Уручење награде коју је ученици Валентини Станаћев, 4.3,  даровао Велибор Пипер, власник  пореске канцеларије "Пипер", за резултате постигнуте из области рачуноводства, био је увод у централно обележавање Дана Школе.

Након изложбе ликовних радова и фотографија у организацији професора Александра Јоксимовића и медијатекара Бранка Попћирића, одржан је пригодан програм у ком су уживали ученици, њихови родитељи, професори као и бројни гости-пријатељи Школе.

Програм свечаности отворила је ученица Татјана Носков, 4.1. У поздравној речи директор Школе Томислав Бартолић захвалио се присутнима, а посебно куму Школе Јовану Булатовићу и спонзору  Велибору  Пиперу. Присутни су снажним аплаузом поздравили ефектан наступ школског певачког друштва у саставу: Мила Продановић, 1.1, Ивана Миланковић, 2.4, Дејана Велимиров, 2.4, Тања Лугоња, 2.4, Дејана Војводић, 2.3, Милана Галић, 3.4, Зорана Костић, 4.1, Ивана Томаш, 4.4 и Лука Познановић (гитара), 3.1. Школско певачко друштво предводила је професорица Јасна Грбић.

У организацији драмске секције коју су предводиле професорице српског језика и књижевности: Душица Јованов, Јелена Петровић и Љубица Колунџић , изведена је позоришна представа Ожалошћена породица. Ово је била  још једна прилика  да обележимо значајан јубилеј - 150 година од рођења Бранислава Нушића, нашег великог комедиографа, али и да заједно уживамо у маштовитој глуми ученика Економско-трговинске школе: Корнела Екреша, 4.3, Валентине Станаћев, 4.3, Маје Михајлов, 4.1, Саре Зељковић, 4.3, Алексе Ружића, 3.1, Игора Арнуша, 3.1, Николе Грујића, 3.4, Владимира Демића, 3.3, Јове Иветића, 3.1, Јелене Радишић, 2.2, Марије Блажић, 4.3 (инсципијент). Громки аплауз којим је публика поздравила глумце, означио је и крај свечаности  поводом  значајног дана наше школе.