Републичко такмичење из математике

Републичко такмичење из математикеРЕПУБЛИЧКОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ МАТЕМАТИКЕ СРЕДЊИХ ЕКОНОМСКИХ, ПРАВНО-БИРОТЕХНИЧКИХ, ТРГОВИНСКИХ И УГОСТИТЕЉСКО-ТУРИСТИЧКИХ ШКОЛА СРБИЈЕ

Такмичење је одржано у Економско-трговинској школи у Параћину 11. и 12. априла 2014.  Нашу школу је представљала екипа ученика од првог до четвртог разреда: Жељана Томин 1.1, Јелена Попов 2.2, Дуња Булатовић 3.1 и Дејан Малиџа 4.3 у пратњи професора математике Илдико Јеж и Љубице Иличин.

Ово је шести пут како ученици наше школе учествују на Републичком такмичењу. Врло је битно да могу да учествују и ученици млађих разреда, јер тако стичу искуства на такмичењима, а имају прилику да поправе своје резултате наредних година. Тако је ученик Дејан Малиџа учествовао сваке године, али је  тек ове године  постигао запажени резултат освојивши друго место. Остали ученици и поред великог труда  нису имали неки значајнији пласман: Томин- 22. место, Попов – 32. место и Булатовић – 27. место.

На такмичењу је учествовало 49 школа и 165 ученика, тако да је ово једно од најмасовнијих такмичења eкономских школа. Наша школа је екипно заузела 20. место од 35 школа које су имале комплетне екипе.