ОШ "Жарко Зрењанин"

ОШ Жарко ЗрењанинПрофесионална оријентација за ученике

основних школа

ОШ "Жарко Зрењанин"

19.03.2014. године у оквиру Програма професионалне оријентације посетили су нас ученици и наставници ОШ Жарко Зрењанин. Укупно је било 34 ученика и три наставника: одељењски старешина, наставница математике, Весна Трифунац, психолог Снежана Мирић и педагог Златица Ђумић.

Ученике је поздравила Татјана Изда, в.д. директора Школе. Ученици су видели кабинете и бирое у којима се изводи саавремена настава, а затим су у медијатеци упознати са специфичностима наше школе, са предностима које пружа стручна школа, са образовним профилима које ћемо уписати школске 2014/15. године, карактеристикама сваког појединог профила и разликама између њих. Након тога, ученици су подељени у три групе, у којима су уз активно учешће и уз усмеравање наставника и подршку старијих ученика, прошли кроз радионице: По чему ћеш ме препознати (пиктограми), Ко ће пре (такмичење у брзом куцању) и Како да представим себе (Креирање каталога производа виртуелног привредног друштва).

Након радионица ученици и наставници, попунили су евалуационе листиће, начињена је заједничка фотографија и ученицима смо пожелели срећу на пријемном испиту.

Услугу професионалне оријентације реализовали су професори економске групе предмета: Ивана Којић, Јасна Попов, Жељка Миличић, Станислав Завишин, психолог Катица Рајков и медијатекар Бранко Попћирић.

Фотографије: Бранко Попћирић

Текст: Катица Рајков