Eкономска трибина

Економска трибинаEкономска трибина школске 2013/14. године

15.11.2013.

У настојању да ученицима што више приближимо савремене економске теме, као и актуелне проблеме, али и изазове присутне у нашем привредном окружењу, и ове године у Економско-трговинској школи у Кикинди организовали смо економску трибину. Тема овогодишње трибине, која је одржана дана 15.11.2013. године (у термину 12:30-14:00 часова) била је „Предузетништво у Кикинди“.

Трибини је присуствовало 25 ученика одељења IV/1,IV/2,IV/3 и IV/4, професори Славица Богосав, Драган Голић, Јасна Попов и Зора Гавранчић, као и наши цењени гости: Милица Маројка,рачуновођа и дугогодишња запослена радница у Канцеларији за рачуноводство Галић (уместо власнице г-ђе Драгане Галић, која због објективне спречености, на жалост, није могла присуствовати трибини), Наташа Ђаковић, самостална предузетница из области ручних радова и рециклаже хартије и тексилних материјала  и Зоран Карић, власник привредног друштва „Xeon Computers“  Кикинда.

Трибина је започета приказом података о предузетништву у Кикинди и кикиндској општини. Ученици IV/2  одељења Ивана Шанта, Светлана Марић и Гојко Трамошљанин су присутнима презентовали актуелно стање у кикиндској привреди (број привредних субјеката, увоз, извоз, просечна зарада).  Гости трибине су своје богато искуство из година када су они започињали сопствени посао, као и приказ свих шанси и претњи којеса собом неминовно носи приватно предузетништво, великодушно поделили са нашим ученицима. С друге стране, ученици су били изузетно мотивисани да постављају питања из ове веома изазовне и актуелне теме.

Као „лајт мотив“ трибине винула се једна реченица која је била заједничка за све наше госте,  а то је: „Бити предузетник данас, веома је тешко, али....морате бити храбри, вредни и упорни, то је једини рецепт за успех!“

У Кикинди, 19.11.2013. године

Организатори трибине: