Вече беседе „БУДИ ЧОВЕК“

Вече беседе, у организацији секције за реторику и беседништво Економске школе, одржано је 24. априла, у 18.20 сати, у просторији нове медијатеке. Вече је привукло велику пажњу како професора, тако и ученика.

Секција за реторику и беседништво броји 11 чланова, сви су ученици 4.5 одељења, смер службеник осигурања. Са њима  ради професор Ержебет Леринц, која им  од  ове школске године  истовремено  предаје и изборни предмет основе реторике и беседништва.

Вече беседе је имало за циљ да ученици прикажу шта су научили, колико су самопоуздања стекли и како успевају да савладају трему пред аудиторијем. Ученици су сами писали беседе. Теме су различите али је основна порука иста, а то је „Буди човек“. Вече је имало и такмичарски карактер јер су се бирали најбољи говорници. Тај задатак су обавили професори који су одабрали, по њиховом мишљењу најлепше беседе и беседнике.  Ђаци су бурним аплаузима поздрављали оне говорнике који су успели да их одушеве.

Редослед наступа беседника одређен је жребом. Први је наступио Бошко Дилбер беседом „Дај Боже да будемо, па макар и мање имали“.  Друга је била Данијела Гавранов с беседом „Чудесна моћ живота“. Следи Јована Јованић која је послала свима поруку да „Људскост неприпада ни новијем, а ни старијем добу“,  Милица Грубор „Срећан је само онај ко зна да воли“, Дејана Ковачевић је причала о љубави, наслов беседе Ане Степанов  гласи „Данашње друштво како га видим и разумем“, Доротеје Кнежевић „ Негујмо вредности на путу до циља“. Александра Шајн је говорила о томе да „ Пре него што осудиш, размисли имаш ли право да будеш судија“, Теодора Адамовић „Под ћутањем се крије врисак“ док је Дуња Ћорлука  причала о томе како „За трен живот губи смисао“.

Према оцени професора, најбоље је беседила Доротеја Кнежевић, беседом „Негујмо вредности на путу до циља“ (пет гласова), друго место је заузео Бошко Дилбер беседом „Дај Боже да будемо, па макар и мање имали“ (три гласа) а треће место Милица Грубор беседом „Срећан је само онај ко зна да воли“ (два гласа). Остали беседници су добили по један глас наставника.

• a1
  • a2