Републичко такмичење из статистике

У суботу, 13.04.2013. године, одржало се Републичко такмичење из статистике у Шапцу. Наша школа је први пут учествовала на том такмичењу што је веома велики успех, с обзиром на то да се такмичење из статистике обновило први пут после 12 година. Школу је представљала  ученица Ана Здравковић из IV1 одељења. На том такмичењу учествовало је 24 економске школе из Србије. Такмичење је одржано у Економској школи у Шапцу и тест из статистике је трајао од 1210 до 1410 часова. Док смо чекали резултате, обишли смо Шабац, центар града, цркву, библиотеку, музеј и друге знаменитости овог града.

Освојили смо 22. место, веома смо задовољни, то је веома велики успех за школу која је први пут била на овом такмичењу. Победник такмичења из статистике је била Прва економска школа из Београда.

За ово такмичење ме је припремала и водила у Шабац Јасна Попов, професорица статистике.

Aутор текста: Ана Здравковић, IV1

• a1