Књижевно вече

Marija Tanackov - predavacКњижевно вече

17. марта 2014. године у Економско-трговинској школи, у Кикинди одржано је књижевно вече посвећено стручној теми под називом Трговина и трговци торбари у Великој Кикинди. О овој теми у пуној сали школске медијатеке предавање је одржала Марија Танацков, библиотекарка завичајног одељења у Народној библиотеци Јован Поповић из Кикинде.

Гошћа је представила своја два рада. Један рад је био посвећен Јовану Радаку, трговцу, књижару и издавачу у Великој Кикинди, а у другом се говорило о трговцима торбарима и путујућим трговцима у Великој Кикинди.

Приказујући фотографије Кикинде из најстаријих времена и причајући о самим почецима трговине у Кикинди, предавач Марија Танацков својим занимљивим приповедањем успела је да оживи дух прошлих времена и приближи га савременом тренутку и интересовањима.

Сви присутни ученици као и њихови професори уживали су у овом занимљивом приповедању.

Љубица Колунџић, професор

• Marija_Tanackov
  • Marija_Tanackov_-_predavac
  • Marija_Tanackov_prikazuje_staru_reklamu_u_kojoj_sin_reklamira_oceve_proiyvode