Ученици Економско-трговинске школе у акцији

Одељење II1 у основној школи "6. октобар" у КикиндиУченици Економско-трговинске школе у акцији

Ученици других разреда су у оквиру предмета Грађанско васпитање извели низ хуманитарних акција. Посетили су одељења за децу са специјалним потребама у ОШ „1. октобар“ Башаид и ОШ „6. октобар“ Кикинда. Поклонили су им гардеробу, школски и хигијенски прибор, написали су им стихове на тему „Осмех“ и направили наруквице са чвором среће. Ђаци су нас лепо прихватили, извели приредбу, показали школу, а онда је дружење настављено на спортским теренима.

Ученици трећег разреда – туристички смер су посетили Бању Русанду у Меленцима. Посета је изведена са циљем да се упозна туристичка понуда и да се сагледају могућности развоја туризма у нашем крају. На захтев ученика „Аутопревоз“ Кикинда је обезбедио бесплатан превоз ученика до Башаида и Меленаца, а маркетиншка служба Бање је упознала ученике са историјом, капацитетима и могућностима лечења у Бањи.

Ученици су провели пријатно поподне на обали језера и спортским теренима. Нове акције планирамо за јесен.

Ученици одељења II1 у ОШ "6. октобар" у Кикинди

Одељење 21 у основној школи "6. октобар" у Кикинди