Пословни изазов - 27.02.2013.

Пословни изазовТакмичење „Пословни изазов“

одржано 27.02.2013. у Новом Саду

Организација „Достигнућа младих у Србији“ четврту годину за редом организује такмичења „Пословни изазов“, која окупљају око 400 ученика из свих крајева Србије.Током школске године организује се четири регионална такмичења: у југоисточној Србији, Београду, Војводини и југозападној Србији, а три првоплсирана тима са сваког такмичења учествују у националном финалу.

Овај пројекат је покренут са намером да подстакне средњошколце да употребе своје вештине на иновативан начинм како би унапредили свој предузетнички дух и повећали могућност при запошљавању.

„Пословни изазов“ за ученике из Војводине организовано је и одржано 27.02.2013. године у Новом Саду, у ресторану „Рибарац“. Двадест два тима од по пет или шест ученика из различитих школа креирало је бизнис планове као одговор на изазов који им је поставио домаћин такмичења. Задатак је био да осмисле IT компанију која би развијала апликације које унапређују друштвени живот.

Десет ученика наше школе учествовало је на овом такмичењу: Дејана Остојић 13, Ранка Кепић 22, Сашка Миросављев 22, Јована Ђапа 22, Сузана Савковић 22, Јово Иветић 22, Душан Буцало 24, Милана Галић 24, Никола Грујић 24 и Немања Милићев 24 уз пратњу професорице Тање Радованов и Мирјане Секулин. Ученик Јово Иветић је био члан екипе која је освојила 3. место и тако стекао услов да учествује на националном такмичењу које се предвиђа за септембар ове године.

Сви ученици су задовољни својим учешћем и новим искуством.

Мирјана Секулин, професор

• a1