Радионица „Опхођење са гостима“

Радионица „Опхођење са гостима (вербална и невербална комуникација)“Радионица „Опхођење са гостима

(вербална и невербална комуникација)“

У организацији општине Кикинда - Секретаријата за локални економски развој и промоцију, у суботу, 5. септембра 2015. године, започета је обука за локалне туристичке водиче. Првим циклусом, планираним за ову годину, превасходно су обухваћени полазници који су већ учествовали на активностима у пројекту “Заштита културног наслеђа” – који је општина Кикинда реализовала у сарадњи са Западним универзитетом из Темишвара. Већина кандидата је изабрана у сарадњи са НСЗ Филијала Кикинда, као лица која су код њих евидентирана, а која су већ завршили високе школе или факултете из области туризма, угоститељства, економије, менаџмента, страног језика, историје уметности, географије...

Прва радионица одржана је у просторијама Економско-трговинске школе у Кикинди. Полазници обуке су са предавачима Наташом Крстић и Наташом Вучковац, путем разноврсних и занимљивих активности (слагалица, квиз, игра улога), прошли кроз тему Опхођење са гостима, са посебним освртом на вербалну и невербалну комуникацију. Радионици је присуствовало 11 полазника обуке.

Надамо се да смо својим доприносом путем поменуте радионице помогли овим младим људима, који су већ стекли одређени степен образовања у области туризма, угоститељства или сродних профила, у усавршавању вештина вербалне и невербалне комуникације, што може бити од великог значаја за њих приликом пословног ангажовања у области туризма у нашем граду.

У Кикинди, 07.09.2015.

Предавачи: