Посета Народној банци Србије

Посета Народне банке СрбијеПосета Народној банци Србије

Ученици наше школе заједно са својим професорима били су у организованој посети Центра за посетиоце Народне банке Србије у Београду, 19. маја 2015. године.

Били су то ученици:

21 одељења - економски техничар,

31 одељења - економски техничар,

32 одељења - финансијски администратор,

41 одељења - економски техничар,

43 одељења - пословни администратор,

42 одељења - финансијски администратор

и професори

Наташа Крстић, Зора Гавранчић, Љиљана Јовчевски и Жељка Миличић.

У велелепном здању хола ове изложбене поставке присуствовали смо стручном предавању о улози Народне банке Србије у развоју нашег друштва. Теме о историјском развоју новца, великом инфлационом периоду развоја нашег друштва 90-их година прошлог века, фалсификатима новчаница, девизним резервама НБС биле су спој историјско-културне, а са друге стране и финансијске едукације. Зато ово специфично место и називају местом за ваннаставно образовање. Једночасовна посета НБС уприличена је и успоменом више: „новчаницом са фотографијом сопственог лика“. Задовољни овом стручном посетом и пуни лепих утисака напустили смо Центар за посетиоце Народне банке.

Време до краја повратка у Кикинду ученици и професори провели су у обиласку центра Београда.

Жељка Миличић, професор

• slika-a1