Вршњачка едукација

1Вршњачка едукација

У времену од 21-26. фебруара 2014. године, ученици  1. разреда, Економско-трговинске школе имали су прилику да учествују у вршњачкој едукацији Црвеног крста „Превенција родно заснованог  и сексуалног насиља у адолесцентним  везама“. Едукатори су били ученици  Техничке школе Милеуснић Марко и Чолак Дејан.

Мотив ове едукације је подизање свести  ученика о значају партнерских веза, као и упознавање ученика  са  карактеристикама  здраве партнерске везе. Такође  ова едукација је имала за циљ и развијање осетљивости  ученика према  насиљу  и  различитим  облицима  насиља који се могу појавити, а  и вешто прикрити,  у партнерским везама.

Едукација је омогућила  да се отворено поразговара о теми која се налази, или која полако улази,  у жижу интересовања ученика, а  уз то, пружила  је препоруке како поступати и коме се обратити ако постанемо сведоци или жртве насиља у партнерској вези.

У Кикинди, 27.02.2014.                                                      Психолог Школе, Катица Рајков