Радионица “Make it possible“

23Радионица  “Make it possible“

Дана 21.02.2014. године у просторијама нове медијатеке Економско – трговинске школе у Кикинди одржана је радионица “”MAKE IT POSSIBLE” , која је спроведена од стране  локалне канцеларије међународне студентске организације AIESEC НовиСад.  Едукатори који су ову радионицу учинили успешном и изуезетно занимиљивом и атрактивном за све учеснике су:  Јелена Ђокић  и Огњен Бјелица са Филозофског факултета у Новом Саду и гошћа из Туниса, Сафа Месрати. Тема радионице била је РОДНА РАВНОПРАВНОСТ.

Деветнаест ученика IV/1, IV/2, IV/3 и III/1  одељења заједно са едукаторима учинили су ову радионицу занимљивом и корисном тиме што су свакој вежби приступили предано  и са великим интересовањем. Иако је радионица била на енглеском језику, ученици су  активно  учествовали,  на шта их је посебно мотивисало присуство Сафе Месрати, која је приликом размене студената из Туниса дошла у Србију. Сафа је дошла на шест недеља у Србију да учествује у раду и животу једне потпуно другачије културе, стекне пријатеље и да волонтирањем на једном од многобројних AIESEC-ових пројеката покуша да истакне позитивне вредности у друштву. На нас је оставила веома позитиван утисак, представила нам је своју земљу, културу и показала како језичка и културолошка баријера може бити превазиђена. Ово јој је била последња радионица пре повратка кући и искрено се надамо се да смо и ми успели да оставимо позитиван утисак на њу.

Кроз 3 сата едукације, забаве и међусобне интеракције,  присутни  су имали прилику да схвате да није важно да ли смо мушкарац или жена да бисмо некоме помогли, упутили лепу реч, насмејали, саслушали.  Иако је највећи део радионице изведен на енглеском језику,  потврдили смо да не постоје језичке, нити било које друге препреке, које би нас могле спречити да заједнички учимо и стварамо соптвени систем вредности. Важно је да смо Човек. Не чекајмо да неко измени свет за нас, већ почнимо да мењамо свој свет око себе. Почнимо да се боримо за своја права!

"Да ти кажем нешто што већ знаш. Свет није ружичаст. То је врло зло и опасно место. И не занима ме колико си јак, али спустиће те на колена и држати доле заувек ако то допустиш. Нико те неће ударити тако јако као живот, али није важно колико си јако ударен, већ је важно колико те јако могу ударити а да се наставиш кретати, колико можеш удараца примити а да наставиш ићи напред. Тако се побеђује! "

Превазиђимо разлике! Пробудимо се и остваримо свој сан! MAKE IT POSSIBLE!

Јелена Љуковчан, одељење IV/2