Здравствено васпитање о репродуктивном здрављу

Ekonomsko-trgovinska skola KikindaЗдравствено васпитање

о репродуктивном здрављу

Пројекат „Здравствено васпитање о репродуктивном здрављу“ покренут је од стране Покрајинског секретаријата за спорт у циљу да унапреди знања младих људи средњошколског узраста о здравом и одговорном животу, а у његовој изради учествовали су стручњаци из области медицине и психологије, предавачи на факултетима. У претходној школској години у вези са овом темом анкетирани су средњошколци из неколико војвођанских школа, међу њима и ученици наше школе, тадашњи прваци. Из проучених одговора јавила се потреба за овим пројектом који започиње већ од прве радне недеље септембра у одабраним школама у Војводини. Едукације о репродуктивном здрављу у Економско-трговинској школи изводиће се у одељењима 2.1,2.2,2.3 и 2.4.

Сваке друге недеље током школске године ученицима ће предавања у трајању два школска часа држати новосадски студенти завршних година медицине и психологије, који су се темељно и студиозно припремали за овај пројекат у посебном кампу у Вршцу. У нашој школи едукације су почеле у среду 11.09.2013.