Хуманитарна акција

Ученици Економско-трговинске школе из 2.1 и 2.4 одељења, у оквиру Грађанског васпитања, са темом „Свашта умем, свашта знам“, посетили су Основну школу „6. октобар“ у Кикинди, а ученици 2.2 Основну школу у Башаиду. На часовима Грађанског васпитања причали смо о дечјим правима, па смо одлучили да направимо хуманитарну акцију и да посетимо децу у основним школама. Сакупили смо за њих гардеробу, сликовнице, направили колаче, наруквице и пано са порукама. Ми смо припремили и неколико рецитација и песама које смо отпевали, а они су нам такође узвратили песмом и извели позоришну представу о гусарима. У Башаиду смо дружење наставили у Титовом гају. Било нам је лепо. Ово дружење је постало традиционално и обећавамо да ће се наставити и следећих година на обострано задовољство.