Секција из рачуноводства

СЕКЦИЈА ИЗ РАЧУНОВОДСТВА

У складу са развојним планом школе и планом рада секције за рачуноводство, 4.1 разреда, 10.05.2013. године посетили смо Општинску управу, Секретаријат Локалне пореске  администације и Секретаријат за финансије. Срдачно смо дочекани од стране секретаркe Љиљане Јеринкић,Славкa Бованa и Сање Смиљић. Детаљно смо упознати са радом Секретаријата Локалне пореске администације, а Снежана Ковачевићнас је упознала са радом Секретаријата за финансије. Сазнали смо како су структуирана ова два секретаријата, како функционишу, из којих извора Општина набавља новац за своје функционисање, како утврђује и наплаћује сопствене приходе, који су сопствени извори прихода, како Општина креира буџет и које су највеће ставке на страни прихода и расхода. У оквиру посете видели смо и Свечану салу и многобројне канцеларије.

Предводио нас је професор рачуноводства Милан Витас, а ученице које су посетиле Општину су: Ана Здравковић, Ивана Смиљић и Наташа Милошев.

Аутори текста: Ана Здравковић, 4.1 и Ивана Смиљић, 4.1