Innovation expo 2010

14

Ученици наше школе Биљана Баста, Јован Радојчин и Имре Биро били су запажени на такмичењу Innovation Expo JA-YE Skills@Work Innovation Camp and Student Company Fair који је одржан у Београду од 21. до 25. априла 2010. године. Ово такмичење је организовала национална организација Достигнућа Младих у Србији у сарадњи са British Council-ом, фирмом Microsoft, JA Europe, Delta City i USAID од америчког народа.

Овом догађају су присуствовали и ученици са професорима из неколико европских земаља. Наше ученике је пратила професор Тања Радованов. Сваки тим се састојао од 4 до 5 ученика из различитих земаља изабраних методом случајног избора. Задатак је био да ученици осмисле школу будућности и своје идеје презентују жирију креирањем презентација. Радни језик је био енглески.

Овом догађају су присуствовали министар просвете, др Жарко Обрадовић, британски амбасадор у Србији, Стивен Вордсворт, Владан Живановић, генерални менаџер Microsoft-a, Марко Тркуља, директор Microsoft-a, Светлана Кисић, председник ЈАС-а, Ендру Глас, директор British Council-а, као и представници банака и успешних компанија из наше земље.