Новогодишњи квиз знања и турнир у стоном тенису и шаху

Novogodisnji kviz znanjaНовогодишњи квиз знања

Уочи новогодишњих празника, на крају првог полугодишта, Ученички парламент је организовао новогодишњи квиз. Квиз је одржан дана 23.12.2013. године, у термину од 10:45 до 13:15 часова у просторијама нове медијатеке Економско-трговинске школе. У њему је  учествовало 8 екипа, и то из одељења: 1.1, 1.2, 1.3, 2.1, 2.3, 3.1, 4.2 и 4.3.

Ученици су пред собом имали нимало безазлен  задатак - да покажу своје знање из разноврсних области (економије, историје, географије, опште културе, филма, музике), затим су ту била и логичка питања – мозгалице, откривање загонетне личности и игра асоцијација.

У веома динамичној и веселој атмосфери  квиза, који се одиграо у 4 циклуса, ученици су показали  ентузијазам и борбеност, која је изненадила све пристутне. У последњем, финалном циклусу, екипе 1.1 (у саставу: Јелена Мишкељин, Јелена Цуњак, Снежана Влаовић и  Николина Кнежевић), 3.1 (у саставу: Лука Познановић, Никола Цвијан, Алекса Ружић и Игор Арнуш) и 4.2 (у саставу Стефан Вукашиновић, Светлана Марић, Јована Миладински и Маријана Цуцић)  су „укрстиле копља“.  Заслужено прво место припало је екипи 4.2, друго место екипи 3.1, а треће место 1.1, који су, иако најмлађа екипа,  били довољно енергични и динамични  да освоје поменуто треће место.

Овом приликом захваљујемо се координатору Ученичког парламента, професору Драгана Голићу, који је својим ентузијазмом, али и великим доприносом у самом осмишљавању и техничкој имплементацији, допринео високом квалитету и атрактивности овог квиза. Такође се захваљујемо свим ученицима који су учествовали у квизу, ученицима који су бодрили своје другове и другарице, професорима у жирију: Јасни Грбић, Тихомиру Гајском и Драгани Пандуров, водитељки квиза професорици Наташи Вучковац, као и колегама професорима који су помогли да „новогодишње рухо“ нашег квиза буде баш онакво какво јесте било –  пре свега едукативно, али и весело и  сјајно!

Искрено се надамо да ће новогодишњи квиз постати традиција Економско-трговинске школе.

Наташа Вучковац, проф.

У оквиру такмичења у стоном тенису учествовало је 34 ученика сврстаних у четири групе. Најпре су одигране квалификације.

Понедељак

1.3 Мајсторовић – Јеличић

3.4 Вокић – Буцало

1.3 Совиљ – Докман

1.3 Јагодин – Галић

Уторак

4.2 Чанади (1.3 Докман) – Добранић

4.4 Бабић – Попов

3.3 Јеличић – Демић

3.2 Вукељић – Иветић

1.3 Терзин – Љубојевић

3.1 Арнуш – Француски

2.3 Челекетић – Прец

4.3 Јовић – Кецић

Четвртак

3.3 Томић – Врањеш

1.3 Тунић – Тодоровић

3.3 Јаконић – Грлић

3.1 Максић – Јевић

За полуфинале пласирали су се 3.4 Вокић – Буцало (Костић), 4.2 Чанади – Добранић, 4.3 Јовић – Кецић и 3.3 Јаконић – Грлић.

Резултати полуфинала:

4.3 Јовић и Кецић – 3.4 Вокић и Костић 2:0

1.3 Докман и 4.2 Добранић – 3.3 Јаконић и Грлић 2:0

Резултати финала:

4.3 Јовић и Кецић – 1.3 Докман и 4.2 Добранић 1:2

Победницима Докман и Добранић уручене су књиге.

У суперфиналу су играли 1.3 Докман и 4.2 Добранић, 3.1 Вујин и Катић, Исаков, проф. и Влашић, проф. и Микaлачки, проф. и Попћирић, медијатекар.

Победници суперфинала су 3.1 Вујин и Катић.

Победницима суперфинала  уручене су књиге.

Новогодишњи турнир у шаху

У току последње две недеље првог полугодишта одржан је зимски турнир у шаху. Учествовало је 36. ученика од I до IV разреда.

Прво су одржане су квалификације са следећим резултатом:

Јефта Кецић – Душко Мирков 1 – 0

Дејан Малиџа – Вук Вукмировић 1 – 0

Лазар Павлов – Предраг Латиновић 0 – 1

Ђорђе Лисица – Горан Варађанин 0 – 1

Дејан Недељков – Данијел Раду 0 – 1

Никола Ћирић – Марко Љубојевич 1 – 0

Андреа Киш – Јелена Мирков 0 – 1

Гојко Трмошљанин – Милан Рофа 1 – 0

Алекса Јовичин – Марко Чарапић 0 – 1

Игор Арнуш – Миладин Стојков 1 – 0

Дејан Андрић – Милан Гуцул 1 – 0

Игор Олајић – Никола Мартинов 1 – 0

Дејан Чанади – Давид Бјелановић 1 – 0

Борислав Магарашев – Драган Шево 0 – 1

Дејан Цуцић – Јасмина Вујин 1 – 0

Невен Ђаковић – Александар Јевић 0 – 1

Последње недеље одржани су: осмина финала, четвртина финала и полуфинале.

Финале је одржано 23.12.2013. године, последњег дана полугодишта, између ученика IV3 одељења.

novogodisnji sahovski turnir