„ВЕЧЕ БЕСЕДЕ“

„ВЕЧЕ БЕСЕДЕ“„ВЕЧЕ БЕСЕДЕ“

Четврто по реду „Вече беседе“ у организацији секције за реторику и беседништво Економско- трговинске школе, одржано је 27. априла у просторији нове медијатеке Школе. Чланови секције су се такмичили на тему „Смисао живота је...“ . Жири, којег су чинили професори: Јасна Грбић (председник), Наташа Вучковац, Драган Оџић, Жељка Милићић и Љиљана Јовчевски оцењивали су уверљивост наступа, садржину текста беседе и општи утисак. Према њиховој оцени прво место заузела је Гордана Грађин (3-3разред), друга је Неда Сарић (3-3 разред)а треће место је освојила Јелена Мишкељин (3-1 разред).

Према гласовима публике највише бодова освојила је Јелена Мишкељин. Поред ове три такмичарке наступале су још и Јелена Цуњак, Кристина Станковић, Анабела Шанта и Снежана Попадић.

У ревијалном делу такмичења наступио је квартет матуранткиња из 4-3 разреда  и то: Дејана Војводић, Јована Којић, Анита Коварек и Дана Шево.

Публика коју су чинили ученици, професори Школе као и пријатељи и родбина учесника били су веома задовољни такмичењем, нарочито лепим мислима које су могли да чују од такмичара.

Циљ секције реторика и беседништво, које окупља ученике свих разреда Економске школе,  је да негује лепу реч, да унапреди вештине јавног говора, да научи чланове како да савладају трему и стекну уверљивост приликом јавног наступа.

Професор, Ержебет Леринц

• 1slika-godisnjak