Дан еколога Србије - посета из СО Кикинда

Дан еколога СрбијеНа Дан еколога Србије, 06. Маја 2014. године посетили су нас из СО Кикинда Миодраг Булајић, члан Општинског већа задужен  за мала и средња предузећа и заштиту животне средине  и Мирослава Крнић из Секретаријата за заштиту животне средине.

Повод за посету било је учешће наше Школе на јавном позиву за избор еко поруке  који је расписао Секретаријат за заштиту животне средине.

Наша Школа је била једна од седам школа која је учествовала на расписаном јавном позиву, а иначе једина средња школа која се одазвала позиву.

На јавном позиву учествовало је 20 ученика.  Деветнаесторо ученика су писали поруке на часу Социјална екологија код професорице Ержебет Леринц .

Они су из 23 одељења:

1.       Којић Јована

2.       Бранислава Белош

3.       Ракочевић Анђела

4.       Сања Ћирић

5.       Кристина Станковић

6.       Ања Сабљић

7.       Михајло Јовановић

8.       Борислав Петровић

9.       Борислав Грубиша

10.   Јелена Вокић

11.   Раду Данијел

12.   Јанић Вук

13.   Тунић Ненад

14.   Војводић Дејана

15.   Дарко Микалачки

16.   Челекетић Ђорђе

17.   Лазар Павлов

18.   Анита Коварек

19.   Шево Даница

Један ученик је из 14 одељења - Јагодић Немања. Он је поруку писао на часу Екологија и здравствено васпитање код професорице Емиле Кленанц.

Сви ученици који су учествовали својим еко порукама добили су симболичне награде у виду цветних садница.

Школа се у име ученика захваљује Секретаријату за заштиту животне средине на урученим поклонима, а све ученике позива да и даље воде рачуна о заштити животне средине.

Катица Рајков, Психолог Школе