Посета Бање Русанде

Бања РусандаПосета Бање Русанде

Ученици одељења 3.2 из наше Школе, који похађају часове грађанског васпитања, су 16.05.2013. године са професорком Милицом Стеванов били у посети Бање Русанде као и истоименог језера које се налази у близини Меленаца. Обилазећи парк упознали су одлике туристичког места наше околине.

Језеро Русанда је потковичастог облика који представља напуштени меандар Тисе. Одликује га слана вода као и муљ који представља лековито блато, претежно биогеног порекла.

Бања Русанда је здравствена установа основана 1867. године позната по лековитом својству блата из језера. У бањи се налази једна од најеминентнијих болница за рехабилитацију у земљи. У њој се такође одржавају многи стручни скупови из области медицине.