Међународни дан људских права

Међународни дан људских права10. децембар – МЕЂУНАРОДНИ ДАН

ЉУДСКИХ ПРАВА

У новој медијатеци ЕТШ, у понедељак, 10. децембра, одржана је радионица поводом Међународног дана људских права. Радионици су присуствовали ученици све четири средње школе, а реализатори радионице су Миљана Китановић, професорица психологије и Александар Стојков из «Мулти културног Баната».

У оквиру радионице  која је трајала три школска часа (од 14 до 16:30 часова) ученици су упознати са значењем термина стереотип, предрасуда, толеранција и дискриминација.

Радионица се одржава у склопу пројекта "Уважавање различитости деце у основним и средњим школама" под покровитељством Покрајинског секретаријата за образовање, управу и националне заједнице.

Организатори радионице су Емилија Јанков, библиотекарка ЕТШ и Данијела Мандић, професорица српског језика и књижевности.

• a0
  • a1