Републичко такмичење из рачуноводства

Републичко такмичење из рачуноводстваРепубличко такмичење из рачуноводства

Републичко такмичење из рачуноводства је одржано 08. и 09. априла 2016. у Параћину.  Помоћ у одласку на ово такмичење нам је пружила Пореска канцеларија „Пипер“, која, по четврти пут, финансира одлазак ученика и наставника на Републичко такмичење, а победника Школског такмичења из рачуноводства награђује са 100 евра у динарској противвредности и књигом. Власницима Пореске канцеларије „Пипер“, Рајки и Велибору Пиперу, се још једном захваљујемо на великој подршци и афирмацији предмета Рачуноводство.

На такмичењу је учествовало 29 школа. Ученици из свих крајева наше земље су одмеравали знање и сналажљивост у изради рачуноводствених задатака, а у остатку времена су се дружили и упознали лепоте града Параћина. Нашу школу је представљала ученица Зорана Крчмар из 41 одељења, смер економски техничар, победница Школског такмичења из рачуноводства, која је заузела 18 место. За професоре је у петак организовано стручно предавање из рачуноводства, које је одржала др Ката Шкарић Јовановић, професор рачуноводства на Економском факултету у Београду и др Дејан Спасић, професор финансијског рачуноводства на Економском факултету у Нишу. У суботу, у преподневним часовима, а пре проглашења најбољих међу најбољима, организован је излет – обилазак Ресавске пећине.

Ивана Којић, професор