Конфекција Елипса у ЕТШ

Конфекција Елипса у ЕТШКонфекција Елипса у ЕТШ

Дана 04.05.2015. године гост на часу  трговинског пословања  у одељењу 25 (образовни профил трговац) била је Јасна Милићев, запослена у Конфекције Елипса из Краљева. Она је искусан трговац у њиховом малопродајном објекту у Кикинди.

Јасна Милићев је упознала ученике са њеним искуством у трговини конфекцијске робе која се  производе у погонима Конфекције Елипса из Краљева. Њихова роба је у тренду по дизајну, материјалу и квалитету израде. До сада ова модна кућа  учествовала је у опремању нашег кабинета за трговце. Данас је њен стручни кадар упознао присутне са аранжирањем и декорацијом ентеријера и излога продавнице које се сматра уметношћу завођења купца.

Ученици су уз помоћ госта облачили манекен лутке са неколико модела Конфекције Елипса. Уједно су постављали питања госту. Заинтересовани су обишли продавницу и посматрали продају тј. однос купца и продавца у трговини конфекцијском робом.

Ово је пример сарадње образовања и добре праксе која повезује производњу и трговину као битне делатности које помажу функционисању предузећа.

Предметни наставник

Славица Богосав