Дан школе - 24. и 25. април школске 2014/15. године

Дан школе - 24. и 25. април школске 2014/15. годинеДан школе - 24. и 25. април школске 2014/15. године

Економско-трговинска школа из Кикинде Дан школе прославила je у петак, 24. априла и у суботу, 25. априла 2015. године. Петак је протекао у традиционалној замени улога ученика и запослених у Школи, док је у суботу, овај дан обележен не само у школи, већ и на Старом језеру.

• a1
  • a2

У суботу, 25. априла, у 9 часова, у школској медијатеци отворена је изложба слика ликовне колоније Крила анђела из Нових Козараца.

• slika3

На спортском терену Школе одигран је турнир у фудбалу на ком су учествовале екипе ученика наше школе, средње школе „Romulus Paraschivoiu“ из Ловрина, Техничке школе из Кикинде, Средње стручне школе „Милош Црњански“ из Кикиндe и Гимназије „Душан Васиљев“ из Кикинде. На овом турниру победила је екипа Средње стручне школе „Милош Црњански“ из Кикиндe, друга је била екипа Економско-трговинске школе из Кикинде, а трећа екипа школе из Ловрина.

• slika6

Такође, истог дана одржани су и шаховски турнир и квиз знања. На шаховском турниру, који је организовала професорица Зорка Исаков,  учествовало је 11 ученика, а нашу школу представљали су: Јово Иветић, Александар Кендереши и Милан Бикић. Победник овог турнира био је Дмитар Вукмировић, ученик Гимназије „Душан Васиљев“ из Кикинде, друго место заузео је Денис Фетаховић из Средње стручне школе „Милош Црњански“ из Кикинде,  док су треће место поделили ученици Добрица Маленчић из ОШ „Васа Стајић“ из Мокрина и Никола Миленковић из Средње стручне школе „Милош Црњански“.

• slika3

У квизу знања, који је организовао професор Драган Голић у сарадњи с  професорицама Соњом  Шимон и Наташом Вучковац, ученицима IV3 одељења Миланом Нолином и Жељком Завишином, учеником III4 одељења, Момчилом Марчетом и учеником III2 одељења Николом Глишићем, учествовало је пет школа: Економско-трговинска школа из Кикинде, Гимназија „Душан Васиљев“ из Кикинде, Средња стручна школа „Милош Црњански“ из Кикинде, Техничка школа из Кикинде и  школа из Ловрина. На атрактивност квиза знања утицала је и чињеница да је квиз одржан на енглеском језику, због гостију из иностранства, чиме су ученици имали прилику да, осим општег знања, покажу и вештину разумевања и говора овог страног језика. У улози водитељке квиза нашла се наша ученица Кристина Грлић из IV3 одељења, захваљујући којој је комуникација са учесницима квиза била на завидном нивоу. У квизу знања победили су ученици кикиндске Гимназије, друго место припало је ученицима наше школе, коју су представљале Јелена Цуњак, Снежана Влаовић и Јелена Мишкељин, док су треће место заузели  ученици  Средње стручне школе „Милош Црњански“.

• slika6

Такође, од јутарњих сати започете су припреме за кување гулаша на  Старом језеру у Кикинди. За госте из осталих школа који су учествовали у кувању гулаша, били су задужени ученици из одељења I-4 - тустички техничар, спроводећи их од наше школе до Старог језера. Одређени број гостију који је био заинтересован за знаменитости нашег града ученици су спровели по  кикиндском тргу и упознали са културно историјским споменицима и познатим зградама Кикинде.

• slika7
  • slika8
  • slika9
  • slikaa1
  • slikaa2
  • slikaa3
  • slikaa4
  • slikaa5
  • slikaa8
  • slikaa9

Све госте наше школе који су посетили Старо језер на улазу су дочекали ученици одељења II3 - техничар обезбеђења. На ревијалном такмичењу школа у кувању гулаша учествовале су Средња струковна школа „Блаж Јурјев Трогиранин“ (Трогир, Хрватска), Средња школа „Romulus Paraschivoiu“ (Ловрин, Румунија), Економска школа „Боса Милићевић“ (Суботица), Економско-трговинска школа (Бечеј), Средња школа „Светозар Милетић“ (Нови Сад) и Економско-трговинска школа (Кикинда). Победила је екипа домаћина коју је представљао куварски тим наше школе који су сачињавали Верица Колданов и Ђорђе Дошен, друга је била екипа бечејске школе, а трећа школа из Трогира.

Најбољима и најзаслужнијима, као и пријатељима наше школе додељене су повеље, дипломе и захвалнице.

Овом приликом захваљујемо се свим учесницима који су допринели да овај Дан школе постане и остане дан када смо заједничким снагама показали да смо зрели, стручни и професионални.