Вече беседе „СНОВИ СУ ОСТВАРИВИ“

Vece besedeВече беседе

„СНОВИ СУ ОСТВАРИВИ“

Друге године заредом, секција реторике и беседништва Економско-трговинске школе, одржала је, 30. априла 2014. године у сали нове медијатеке,  такмичење у беседништву под називом „Вече беседе“ чија је тема била „Снови су оствариви“. Мото који повезује све овогодишње беседе је реченица Волта Дизнија „Сви наши снови могу постати стварност уколико имамо храбрости да их следимо“.

Од седам беседника титулу најбоље понела је ученица Милица Јеличић, образовни профил пословни администратор, 3-3 одељење. Друго место је заузео Никола Глишић, ученика 2-2 одељења образовни профил финансијски администратор, док се на трећем месту нашла беседа Невене Никић, ученице 3-3 одељења, образовни профил пословни администратор.

Незванично, велики број слушалаца беседе дао је глас беседи Лазара Павлова, ученика 2-3 одељења образовни профил техничар обезбеђења. Поред ових ученика учешће у такмичењу су узели још и Хелена Глишић, Ђурђина Војводић и Валерија Рељић.

Гошћа вечери била је Доротеја Кнежевић, прошлогодишња победница у беседи, сада студент прве године Факултета техничких наука у Зрењанину.

Чланови секције, коју води професор правне групе предмета Ержебет Леринц, негују лепу реч и унапређују реторичке вештине, истовремено граде самопоуздање, сигурност у јавним наступима и ослобађају се треме. Секција има десетак чланова и увек је отворена за пријем заинтересованих ученика.

• a1
  • a2