Здравствена превенција

Здравствена превенција - правилна исхранаПравилна исхрана

У складу са програмом здравствене превенције предвиђеним Годишњеим планом рада, у простору старе медијатеке Економско-трговинске школе, 06. децембра 2013. године одржана је радионица на тему  правилне исхране. Радионицу је одржала магистар фармације Кристина Бјелица.

Било је присутно 16 ученика од првог до четвртог разреда, који су дошли у жељи да прошире своја знања о овој важној теми.

Радионица је трајала два школска часа, а ученици су усвојили знања како на правилан начин да се хране, о  важности уношења пет оброка дневно у организам,  хранљивим  материјама  које су неопходне нашем организму  да би несметано функционисао и о начину  правилног  комбиновања намирница.

Ученици су могли да добију одговоре на сва питања која су их интересовала из ове теме и генерално о здравим стиловима живота.

Због важности правилне исхране  за здрав развој ученика као и због интересовања ученика за ову и сличне теме, Школа ће се потрудити да се ова прича настави.

У Кикинди, 06.12.2013.

организатор:  Катица Рајков, психолог Школе