Промоција војске

Dana 05.03.2020. godine u prostorijama SSŠ Miloš Crnjanski, odnosno u amfiteatru je održana promocija i prezentacija Vojne akademije za sve učenike 3. I 4. razreda srednjih škola u Kikindi. Uvodnu reč kao i prigodno predavanje je imao načelnik Severnobanatskog upravnog okruga, gospodin Nikola Lukač. U cilju da učenici saznaju i usvoje solidnu osnovu o Vojnoj akademiji kao i vojsci Republike Srbije potrudili su se major Nedeljko Nedeljković i kadeti koji su trenutno na četrvrtoj godini akademije. Učenici su bili u mogućnosti da čuju o uslovima, smerovima i o samom upisu na pomenutu obrazovnu ustanovu. Služiti Repubici Srbiji je uvek bio plemenit i hrabar poziv. Ekonomsko-trgovinska škola Kikinda prepoznaje važnost podizanja svesti o tome šta vojska predstavlja za državu i njen narod. U dogovoru sa drugim institucijama, motivisani smo i u narednom periodu da realizujemo slična predavanja koja bi našim maturantima bila od velikog značaja pri odluci o daljem obrazovanju.

20200305 110143

20200305 114656