Републичко такмичење у певању традиционалне песме

У организацији Удружења музичких и балетских педагога Србије, 11. и 12. маја 2019. године у ОШ „Младост“, Нови Београд, одржано је Четврто републичко такмичење основних, средњих школа, гимназија и музичких школа у певању традиционалне песме. Такмичење је посвећено професорки Оливери Ђурић, која је задужила будуће музичке педагоге да својим ученицима пренесу љубав према традиционалној песми и певању и да својим ентузијазмом настоје да очувају српско музичко благо и целокупну културну баштину.

Нашу школу  представљала је, 12.маја,  Јелена Ђумић, ученица 4.3 одељења, смер комерцијалиста са професоркама Јасном Грбић и Иваном Којић.Такмичење се одвијало у шест категорија (шеста категорија: трећа и четврта година средње школе и гиманазије). Одабраном песмом Јелена Ђумић је задовољила критеријуме у литерарном и музичком смислу (тачну интонацију,  квалитет гласа,  примереност песме, изражајност у интерпретацији) и освојила прву награду.

Јелени честитамо на освојеној првој награди и достојном представљању Школе.