РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ РАЧУНОВОДСТВА

mirkovmЕкономско трговинска школа из Зајечара је 4. и 5. маја 2018. године, била домаћин Републичког такмичења из Рачуноводства за ученике четвртог разреда - област економија. На такмичењу је учествовало 24 средњих стручних школа из Републике Србије.

Организатор такмичења су Министарство просвете, науке и технолошког развоја, Заједница економских, правно - биротехничких школа, трговинских и угоститељских туристичких школа као и Економско трговинска школа из Зајачара.

На овом такмичењу нашу школу представила је Маја Мирков ученица 4.2 одељења која је заузела 20. место Ученицу је за ово такмичење припремала професорица Зора Гавранчић. Ученицу је на такмичење водила професор економске групе Ивана Барачков. За професоре је организовано стручно предавање „Финансијско извештавање у новчаним токовима”. Предавање је одржао професор Економског факултета у Нишу др Дејан Спасић.