Извештај са Сајма професионалне оријентације

32191548 10216824387790818 6103585892725686272 nphoto icon

Ученици кикиндских средњих школа и представници привредних друштава и ове године су били учесници Сајма професионалне оријентације.

Презентовали су своје активности у Хали спортова „Језеро“, 25.04.2018.год.

Економско-трговинска школа ће наредне школске године уписати четири прва разреда следећих образовних профила:

1. финансијски администратор,

2. комерцијалиста,

3. туристички техничар и

4. трговац.

Ученици су имали задатак да информишу ученике основних школа о образовним профилима.

У разговору су објаснили на који начин се на нашим часовима повезује теоријско са практичним градивом и како изгледа реализација практичне наставе у:

Виртуелном привредном друштву у бироу,
Трговачком кабинету и
Туристичким агенцијама и угоститељским објектима за смештај.
Промотивне флајере смо делили као информацију више о свим образовним профилима и могућностима даљег наставка школовања.

За све наведене активности задужени су били следећи ученици:

из одељења 11– финансијски администратор,

Теодора Јурић, Сања Сабљић, Александра Докић и Јована Богуновић из одељења 13 – комерцијалиста

Андреј Савић из одељења 23 – комерцијалиста

Невена Милованов, Теодора Ретек и Никола Рогљачин.

из одељења 34 – трговац Моника Хајнал, Кристина Шипош, Ивана Јовин и Марина Петровић.

Из одељења 42 – финансијски администратор Драган Пајић и Дражен Барбер

из одељења 44 – туристички техничар Мирјана Мишков, Лидија Протић, Босиљка Вокић, Анастазија Куцуровски, Стефан Попаживанов и Давор Коман.

Професори Јасна Попов, Ивана Барачков,Наташа Крстић, Наташа Вучковац, Жељка Миличић и стручни сарадник Катица Рајков такође су узели учешће на овом сајму.

Тим за маркетинг