Дрвеник

slika a1

photo icon

У периоду од 02.10.2017. до 12.10.2017, ученици Економско-трговинске школе, смер кувар-  Јелена Лисица, Мина Срдић, Никола Јесић и Предраг Тенкеш, у пратњи наставника Милана Малетића, боравили су на Kуварској академији медитеранске кухиње у хрватском граду Дрвеник.

За време боравка на Kуварској академији ученици су имали практичну и теоријску обуку о познавању традиционалних медитеранских јела која су им презентовали уважени мајстори кулинарства, Никша Ивичевић,Иван Бузолић и Иван Перић. Током боравка ученици наше школе припремали су традиционална јела од риба,ракова и шкољки и добили су уверење о успешно положеном I степену Куварске академије медитеранске кухиње.

Кикинда 13.10.2017.године                                       Наставник куварства  Милан Малетић