Позив

Молимо да се заинтересовани ученици пријаве за следећи позив:

Регионални центар за таленте Душан Васиљев, Кикинда
Др Зорана Ђинђића 7

П о з и в

Поштоване колеге,
Позивамо Вас да се са својим ученицима наставите сарадњу с Регионалним центром за таленте Душан Васиљев у Кикинди. Оснивачи Центра су градови Панчево и Кикинда, у сарадњи с панчевачким Регионалним центром за таленте Михајло Пупин. Основна делатност Центра јесте рад с надареним ученицима основних и средњих школа на територији северног Баната. Учешће у раду Центра за таленте Душан Васиљев бесплатно је за све ученике.
Центар ће у недељу, 17. 9. 2017. године обавити пријављивање ученика средњих школа за учешће у раду Центра на бази наредних научно-истраживачких области:
- географија
- хемија
- психологија
- српски језик
- књижевност
- драмске уметности
- историја
- француски језик
Пријављивање ученика заказано је за 11 и 30 у просторијама Гимназије Душан Васиљев. Ученици заинтересовани за француски језик не морају да имају било какво предзнање из наведеног језика, док је потребно да полазници који желе да учествују у раду групе за драмске уметности припреме монолог изведен у првом лицу, као и рецитацију, и једно и друго по слободном избору.
Молим Вас да ову информацију проследите ученицима Ваших школа и на тај начин помогнете рад Центра.
Надамо се наставку партнерске и пријатељске сарадње.
Све најбоље.

Координатор Центра за таленте Душан Васиљев