Сајм професионалне оријентације

Sajam obrazovanja 2017 027 photo icon

У организацији Општине Кикинда и Националне службе за запошљавање, одржан је Сајам професионалне оријентације, 25.05.2017.год.

Промотивне активности четири средње школе  и привредних друштава из нашег града биле су у Хали спортова „Језеро“.

Наредне школске године уписаћемо четири прва разреда следећих образовних профила:

1. финансијски администратор,

2. техничар обезбеђења,

3. комерцијалиста и

4. конобар/кувар.

Активности овогодишње промоције биле су бројне.

Анкета са слоганом На наш штанд дођи и кроз кратак упитник прођи приказала је ситуацију пословног разговора.

У осмишљеној канцеларији ученици су симулирали рад комерцијалне и финансијске службе.

Ученици образовног профила - техничар обезбеђења демонстрирали су дочек странака при уласку на штанд, спровођење до представника одређеног образовног профила који су ученицима основних школа давали неопходне информације.

Активност „Направи слатки колач“  уприличили су ученици кувари и то је био њихов репрезентативни задатак.

У музичком делу програма ученици су нам уприличили врло пријатну и угодну атмосферу.

Пропагандне флајере  делили смо основцима као још једно подсећање на образовне профиле и активности у раду ове школе.

За успешно изведене активности задужени су били следећи ученици:

из одељења 21 – економски техничар

Јелена Раушки,

Предраг Тенкеш и

Никола Јесић.

Професори Јасна Попов, Зора Гавранчић, Станислав Завишин, Ивана Којић, Наташа Крстић, Ержебет Леринц, Војислава Бошњак, Душко Вокић и Жељка Миличић ,стручни сарадник Катица Рајков такође су узели учешће на овом сајму.

Захваљујемо им  што су и ове године у радном и угодном амбијенту успешно презентовали рад Економско-трговинске школе.

Такође, морамо поменути и ученике и професоре који су помогли у припреми за Сајам образовања:

Ученици: Драган Пајић из 32 , Ђорђе Лисица, Игор Скубан, Марко Рађеновић из 41, Немања Ковач, Душан Тодоровић и Сретен Терзин из 43.

Професор: Александар Јоксимовић и помоћне раднице: Анка Јовичин и Божана Кењало.

Жељка Миличић, професор